Centralna Sterylizatornia Szpitala w Kępnie w nowej lokalizacji i z nowym wyposażeniem od września 2019 roku

We wrześniu br. Centralna Sterylizatornia naszego szpitala zostanie przeniesiona do nowych pomieszczeń i wyposażona w nowoczesne urządzenia do dezynfekcji i sterylizacji sprzętu medycznego, aparatury, narzędzi chirurgicznych, materiałów opatrunkowych i  innego sprzętu wymagającego sterylizacji.

Pomieszczenia sterylizatorni mają dogodny dostęp do bloku operacyjnego z użyciem wind: czystej i brudnej i innych oddziałów szpitala. Wydzielono trzy strefy zgodnie z aktualnymi wymogami: brudną, czystą i sterylną, które zapewniają ruch postępowy. Układ pomieszczeń i stanowisk jest dostosowany do ciągu technologicznego, jednokierunkowego poszczególnych czynności.

 Koszt zakupu sprzętu medycznego i innego stanowiącego nowoczesne wyposażenie to wartość 850 tys. złotych sfinansowana z dotacji Powiatu Kępińskiego oraz kredytu inwestycyjnego. Podstawowe wyposażenie stanowią: 2 sterylizatory parowe, przelotowe o 4 i 6 jednostkach wsadowych, 2 myjnie-dezynfektory, suszarka do suszenia narzędzi, zgrzewarka, stoły robocze ze stali kwasoodpornej i inny sprzęt.

Centralna Sterylizatornia, chociaż mało znana pacjentom, stanowi kluczowe miejsce w szpitalu, mające wpływ na bezpieczeństwo pacjentów i personelu medycznego.

Skuteczne mycie, dezynfekcja i sterylizacja sprzętu medycznego, w szczególności narzędzi chirurgicznych służących do wykonywania zabiegów operacyjnych odgrywa bardzo ważną rolę w procesie zapobiegania zakażeniom szpitalnym. Jest gwarantem bezpieczeństwa dla pacjentów i pracowników, dlatego jest to tak ważna dla nas i od dawna oczekiwana inwestycja w kępińskim szpitalu.

Zapraszamy do współpracy w zakresie usług sterylizacji przychodnie, indywidualne praktyki lekarskie,  a także gabinety kosmetyczne.

Zdjęcia i szczegóły wkrótce…..

 

Projekt i wykonanie: STUDIO REKLAMY grabek.net | Script logo