Certyfikat Akredytacyjny dla Szpitala w Kępnie

Na podstawie rekomendacji Rady Akredytacyjnej Minister Zdrowia przyznał Samodzielnemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej w Kępnie Certyfikat Akredytacyjny.
Ocena realizacji standardów została zastała dokonana przez niezależnych wizytatorów powołanych przez  Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia w Krakowie.
Certyfikat jest potwierdzeniem spełnienia standardów akredytacyjnych w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych oraz funkcjonowania jednostki. Dowodzi, że szpital dokłada wszelkiej staranności, aby opieka dostarczana pacjentom była najwyższej jakości, bezpieczna i skuteczna. Potwierdza również posiadanie dużej wiedzy i doświadczenia kadry zarządzającej w prowadzeniu jednostki oraz  profesjonalne działania pozostałego personelu w realizacji codziennych obowiązków.
Najważniejszym beneficjentem akredytacji jest  pacjent – standaryzacja procedur medycznych i organizacyjnych pozwala na zwiększenie bezpieczeństwa leczonych osób.
Szpital starał się o akredytację z własnej inicjatywy. Pierwszą akredytację uzyskał w 2015, która obowiązywała do 2018 roku.