s1052821.jpg

ORDYNATOR
Specjalista Chorób Wewnętrznych i Rehabilitacji Ogólnej
Leszek Żebrowski

Lekarze pracujący w Oddziale:
lek.med. Alina Wieczorek
Specjalista Neurolog

dr Justyna Gołebiowska
Specjalista Rehabilitacji

PIELĘGNIARKA ODDZIAŁOWA
Piel. dypl. Krystyna Gogol

KIEROWNIK REHABILITACJI
mgr Robert Brajer

Oddział mieści się w XIX- to wiecznym pałacyku we wsi Grębanin, w strukturze SPZOZ w Kępnie. Oddział  dysponuje czterdziestoma miejscami w ramach świadczeń finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Na terenie placówki są sale 1,2,3,4 i % -cio osobowe.
Zatrudnionych jest 27 osób w tym 8 fizjoterapeutów, 8 pielęgniarek, 3 lekarzy, sekretarka, 4 osoby personelu kuchennego, pracownik techniczny.
Oferujemy szeroki wachlarz zabiegów z zakresu fizykoterapii (magnetoterapia, laseroterapia, krioterapia, hydroterapia, ultradzwięki, inhalacje, ciepłolecznictwo, masaże klasyczne, podciśnieniowe, wibracyjne, peloidoterapia, ćwiczenia kinezyterapeutyczne)
Naszym pacjentom zapewniamy wysoką jakość usług medycznych, przeprowadzenie zabiegów fizjoterapeutycznych w oparciu o najnowsze techniki, wykwalifikowany personel medyczny, miłą atmosferę. Własna kuchnia zapewnia bardzo dobrą jakość posiłków.
Średni czas oczekiwania na przyjęcie pacjentów do oddziału to około 4-5 miesięcy ze schorzeniami narządów ruchu zdolnych do samoobsługi.

Kwalifikacja pacjentów do leczenia w naszym oddziale przebiega dwoma sposobami:

w Oddziale Leczniczo-Rehabilitacyjnym w Grębaninie od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 10:00

w Poradni Rehabilitacyjnej w SP ZOZ Kępno (Budynek A, pok. nr 10), we wtorek i piątek o godz 13:00

Zgłaszając się na kwalifikację do leczenia, pacjent powinien posiadać:

skierowanie z poradni reumatologicznej, neurologicznej, ortopedycznej, rehabilitacyjnej lub z oddziału szpitalnego

badania uzasadniające hospitalizację w oddziale leczniczo-rehabilitacyjnym

Po wstępnej kwalifikacji, skierowania do oddziału są-433 rejestrowane w „Rejestrze oczekujących lub odmów przyjęć”, prowadzonych w oddziale. Świadczenia medyczne udzielane są z zachowaniem kolejności rejestracji skierowań. Wyjątek stanowi pacjent wymagający leczenia poza kolejnością, ze wskazań medycznych. Każda odmowa przyjęcia do szpitala jest uzasadniona i potwierdzona na skierowaniu oraz odnotowana w rejestrze „Odmów Przyjęć”. Za poprawność procesu kwalifikacji odpowiada ordynator oddziału.

PRZYJĘCIE DO SZPITALA

Przyjęcia do szpitala są planowane. Pacjent jest zawiadamiany telefonicznie lub drogą pocztową o dacie hospitalizacji. Leczenie w oddziale trwa minimum 22 dni.

Uwaga:
W przypadku rezygnacji z leczenia w naszym oddziale, prosimy o powiadomienie telefoniczne:
62-7827433, 62-7827434 lub 62- 7827430

WYMAGANE DOKUMENTY

dowód osobisty lu inny dokument tożsamości aktualny dokument ubezpieczenia

NIP płatnika (zakładu pracy)

wyniki badań konsultacyjnych lub specjalistycznych

karty informacyjne z ostatniego leczenia szpitalnego

W celu uzyskania zwolnienia lekarskiego za pobyt w szpitalu pacjent przy wypisie powinien posiadać :

dowód osobisty

NIP pracodawcy/RUMA

CO ZABRAĆ DO SZPITALA

dres lub inny stój sportowy

strój kąpielowy

obuwie sportowe, obuwie domowe, klapki pod prysznic

przybory toaletowe (mydło, ręcznik, szczoteczka i pasta do zębów, przybory do golenia)

piżamę

sztućce, kubek, talerzyk deserowy

leki które pacjent przyjmuje, na minimum 3 tygodnie

Uwaga:
Prosimy nie zabierać ze sobą biżuterii.

ZAKRES ŚWIADCZONYCH USŁUG

W naszym oddziale leczeni są pacjenci:

po urazach i zabiegach operacyjnych,

ze schorzeniami neurologicznymi oraz w okresie remisji schorzeń reumatoidalnych,

z zespołem bólowym, na tle schorzeń zwyrodnieniowych stawów i kręgosłupa,

po implantach endoprotez,

z innymi schorzeniami układu narządu ruchu.

Telefony kontaktowe:
Ordynator : 62 78 27 433