Program profilaktyki retinopatii cukrzycowej

W październiku Szpital  w Kępnie rozpoczął realizację projektu " PROGRAM PROFILAKTYKI RETINOPATII CUKRZYCOWEJ W WOJEWÓDZTWIE WIELKOPOLSKIM" W ramach nawiązanej współpracy Z Fundacją Wspierania Rozwoju okulistyki „Okulistyka 21”

Od października 2019 r. do 31 grudnia 2020 r. wszyscy pacjenci, którzy zarejestrują się do poradni diabetologicznej i spełnią kryteria przyjęcia do programu mają możliwość skorzystania z darmowego nowoczesnego, wygodnego i szybkiego badania pod kontem wykrycia zmian wskazujących na retinopatię cukrzycową.

Kryteria przystąpienia do programu:

  • skierowanie do poradni diabetologicznej wystawione przez lekarza ubezpieczenia zdrowotnego
  • wiek powyżej 18 roku życia do 74 roku życia
  • zamieszkanie, zatrudnienie lub nauka na terenie województwa wielkopolskiego
  • lub deklaracja gotowości podjęcia zatrudnienia na ternie województwa wielkopolskiego

Głównym celem programu jest zwiększenie wykrywalności retinopatii cukrzycowej u osób chorych na cukrzycę na terenie województwa wielkopolskiego. Program obejmuje wykorzystanie sztucznej inteligencji do badania zdjęć dna oka i diagnozowania nieprawidłowości.
Pacjenci dzięki poddaniu się badaniu nie będą musieli umawiać się na wizyty do okulistów w celu zdiagnozowania choroby, co zmniejszy kolejki oczekujących na badania, a do okulistów zgłaszać się będą osoby, które uzyskały dzięki badaniu informacje o zmianach wskazujących na chorobę.

Fundacja wraz ze Szpitalem przeprowadzą akcje edukacyjną pacjentów dotyczącą profilaktyki retinopatii cukrzycowej, a poradnia zostanie wyposażona na czas trwania projektu w nowoczesną w pełni automatyczną fundus kamerę, która współpracując ze zdalnym oprogramowaniem będzie zapewniać pacjentom możliwość poddania się błyskawicznym bezinwazyjnym badaniu.

Rejestracja do poradni odbywa się osobiście lub telefonicznie pod nr tel : 62 78 27 321

 

Projekt i wykonanie: STUDIO REKLAMY grabek.net | Script logo