Wsparcie Wojewody Wielkopolskiego dla Szpitala w Kępnie

Podjęte działania przez Dyrekcję Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kępnie zaowocowały nieodpłatnym przekazaniem w dniu 28.08.2020 r. przez Wojewodę Wielkopolskiego dla Szpitala w Kępnie dwóch nowych profesjonalnych urządzeń do dezynfekcji pomieszczeń NOCOSPRAY. To przenośne urządzenia do dezynfekcji pomieszczeń drogą powietrzną (tzw. zamgławianie). Połączone działania urządzenia NOCOSPRAY ze środkami dezynfekcyjnymi Nocolyse to potwierdzony licznymi badaniami najnowocześniejszy, automatyczny system dezynfekcji oparty na biodegradowalnym nadtlenku wodoru. Sucha mgła o wielkości około 5 mikronów dochodzi do wszystkich trudno dostępnych miejsc. Dodatkowym atutem tej metody jest krótki czas procesu, dezynfekcja sprzętów elektronicznych wewnątrz pomieszczeń, brak osadu, niekorozyjność. W dniu 02.09.br. odbyło się szkolenie personelu w zakresie obsługi przekazanych urządzeń.

Urządzenia te będą wykorzystywane do dezynfekcji pomieszczeń Szpitala w Kępnie, Oddziału Leczniczo-Rehabilitacyjnego w Grębaninie oraz dezynfekcji ambulansów systemu ratownictwa medycznego oraz karetek transportowych dla pacjentów dializowanych praz pacjentów transportowanych z podejrzeniem o zakażanie lub zakażonych wirusem Sars-CoV-2.

Przekazany nieodpłatnie sprzęt stanowi dla nas niezbędną pomoc w walce z rozprzestrzenianiem się wirusa Sars-CoV-2.

Ze względu na trudną sytuację finansową Służby Zdrowia, zwłaszcza w obliczu epidemii, serdecznie dziękujemy za wsparcie podejmowanych przez szpital działań mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa zarówno pacjentów naszego szpitala jak i personelu.

Szacowana wartość otrzymanego sprzętu wynosi ok. 30 tys. zł.

Na zdjęciu:
Beata Andrzejewska – Dyrektor