5 respiratorów dla szpital w Kępnie

Z uwagi na poważną sytuację i potrzeby leczenia pacjentów z COVID-19 wymagających zastosowania  intensywnej terapii szpital w Kępnie pilnie zawnioskował o dostarczenie 5 szt. respiratorów celem utworzenia łóżek tzw. respiratorowych. Dzięki współpracy i sprawnej koordynacji działań pomiędzy Wojewodą Wielkopolskim Michałem Zielińskim i Dyrekcją Szpitala natychmiast otrzymaliśmy potwierdzenie o możliwości otrzymania sprzętu z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych. W wykonaniu dyspozycji Ministra Zdrowia Wojewoda Wielkopolski przekazał dla Szpitala w Kępnie 5 szt. respiratorów.

Na prośbę dyrekcji Szpitala o pomoc w pilnym transporcie respiratorów niezwłocznie zgodziła się firma MIRJAN Sp. z o.o. sp.k. z Łęki Mroczeńskiej, dzięki której sprzęt już dzisiaj trafił do szpitala. Ogromne podziękowania dla Państwa Rabiegów właścicieli firmy.