INFORMACJA DLA PACJENTÓW PRZYCHODNI LEKARZA RODZINNEGO PRZY SZPITALU W KĘPNIE

W związku ze zwiększającą się w kraju liczbą zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 i w celu zminimalizowania możliwości potencjalnego zakażenia, zwracamy się do Państwa z prośbą o ograniczenie wizyt w Poradli Lekarza Rodzinnego przy SPZOZ w Kępnie do przypadków tego wymagających.

W pierwszej kolejności, jeśli stan zdrowia nie wymaga wizyty u lekarza, należy skontaktować się z rejestracją przychodni pod nr telefonu 62 78 27 541 z celu uzyskania TELEPORADY lekarskiej. Na tej podstawie lekarz może zaordynować leki jak również orzec o czasowej niezdolności do pracy (wystawić elektronicznie zwolnienie), może poprosić także o stawienie się w gabinecie.

W przypadku leków przyjmowanych stale, w celu uzyskania powtórki leków należy w pierwszej kolejności skontaktować się telefonicznie z rejestracją przychodni, złożyć zapotrzebowanie na leki. Po wystawieniu e-recepty pracownicy Przychodni skontaktują się z Państwem i podadzą kod recepty, z którym wraz z numerem PESEL należy się udać bezpośrednio do apteki (prosimy o podawanie numeru telefonu w momencie zamawiania recepty). Zachęcamy także do założenia indywidualnego konta pacjenta na stronie pacjent.gov.pl, gdzie widoczne są e-recepty wystawione przez lekarza.