Nowy kardiomonitor dla Szpitala w Kępnie

Kolejne wsparcie sprzętowe dla Szpitala w Kępnie. W dniu 31.08.2020 r. Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, w ramach projektu pn. ,,Działanie związane z zapobieganiem/łagodzeniem skutków epidemii COVID 19, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz z budżetu państwa przekazał nieodpłatnie dla Szpitala w Kępnie nowy kardiomonitor stacjonarny MEDIANA M50 15. Sprzęt ten będzie użytkowany w Szpitalny Oddziale Ratunkowym i stanowi wsparcie w działaniach związanych z łagodzeniem i zwalczaniem skutków epidemii COVID -19 w naszym regionie. Kardiomonitor przeznaczony jest do rejestracji  i nadzorowania czynności elektrycznej serca, częstości akcji serca, nieinwazyjnego pomiaru ciśnienia krwi, tętna. Szacunkowa wartość otrzymanego sprzętu – ok. 17 tys. zł.

Z uwagi na trudna sytuację finansową Służby bardzo serdecznie dziękujemy w imieniu pacjentów i personelu za wsparcie działań  Szpitala w Kępnie w czasie epidemii.