Oddział Dziecięcy Szpitala w Kępnie

Oddział Dziecięcy Szpitala w Kępnie jest jednym z wielu oddziałów pediatrycznych, które zostały zasponsorowane w ramach akcji "Motylkowe Szpitale dla Dzieci" powstałej z inicjatywy Fundacji "Porozumienie bez Barier" p. prezydentowej Jolanty Kwaśniewskiej.

 

Tutaj prezentujemy galerie zdjęć oddziału przed i po akcji malowania

"Motylkowe Szpitale" to nazwa jednego z programów fundacji Porozumienie Bez Barier Pani Jolanty Kwaśniewskiej.
Ideą tego programu jest pomoc szpitalom w uzyskaniu takiego wyglądu, by przebywające tam dzieci czuły się jak najlepiej, by ściany były bajecznie kolorowe - by dzieci łatwiej mogły zapomnieć o chorobie i tęsknocie za rodziną.

W 2002 roku zwróciliśmy się do Fundacji o pomoc finansową w upiększeniu naszego oddziału, którą otrzymaliśmy w listopadzie 2002 roku.

Do tej pory personel samodzielnie upiększał sale kolorowymi szlaczkami. Od grudnia 2002 roku z pomocą przyszły nam dzieci z koła plastycznego przy KOSIR w Kępnie pod kierownictwem absolwentki krakowskiej ASP, pani Małgorzaty Wiśniowskiej oraz młodzież z Wydziału Terapii Zajęciowej i Dietetyki Medycznego Studium Zawodowego w Kępnie.

Dzięki ich pomysłowości i pracy oddział zmienił się zaskakująco: izba przyjęć to cyrk wprowadzający dzieci w wesołą zabawę, 41 metrowy korytarz pokazuje różne motywy z bajek Disneya, a sale są tak różne jak wizje artystów malujących te pomieszczenia. Podobają się bardzo. Dzieci wchodząc na sale uśmiechają się, nawet maluchy wyciągają rączki do Misia, Pszczółki Mai, Jeża, Kubusia Puchatka, Smerfów.

Projekt i wykonanie: STUDIO REKLAMY grabek.net | Script logo
×

Zaproszenie do wzięcia udziału w ankiecie


Zapraszamy do udziału w badaniu ankietowym dotyczącym jakości opieki w naszym szpitalu.
Udział w badaniu pozwoli Państwu mieć realny wpływ na jakość leczenia i rozwój naszej jednostki.
Dziękujemy!
Ankieta jest dostępna poprzez stronę internetową:
https://www.cmj.org.pl/ankiety/kepno

lub po zeskanowaniu poniższego kodu QR.

Badanie realizuje Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.


`