Otwarcie nowej cyfrowej pracowni rentgenowskiej

We wtorek 23 lutego br. nastąpiło otwarcie nowej  pracowni rentgenowskiej z dwoma nowoczesnymi cyfrowymi aparatami RTG oraz cyfrowym mammografem. W uroczystości uczestniczył wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
Realizacja tej inwestycji to kolejny przełomowy etap w rozwoju kępińskiego szpitala, gwarantujący podniesienie jakości i dostępności do diagnostyki na poziomie europejskim. Cyfrowe aparaty to także ochrona środowiska poprzez wyeliminowanie ciemni, odczynników chemicznych i klisz rentgenowskich.
Całość inwestycji kosztowała 3 671 670,00 zł. Inwestycja została sfinansowana w 80% dotacją z rezerwy celowej budżetu państwa - środki finansowe w kwocie 2 916 520,00 zł zostały przyznane decyzją Premiera Mateusza Morawieckiego, wkład Powiatu Kępińskiego to 750 000,00 zł, wkład własny szpitala 5 150, 00 zł.
Składamy serdeczne podziękowania Panu Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za dofinansowanie inwestycji, Pani Europoseł Andżelice Możdżanowskiej na wsparcie działań na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa mieszkańców naszego regionu, oraz Pani Katarzynie Sójce i Zarządowi Powiatu Kępińskiego za pomoc w realizacji inwestycji.

W uroczystym przekazaniu udział wzięli:
Waldemar Kraska – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia
Michał Zieliński – Wojewoda Wielkopolski
Andżelika Możdżanowska - Poseł do Parlamentu Europejskiego
Katarzyna Sójka – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Agnieszka Pachciarz – Dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia
Robert Kieruzal – Starosta Powiatu Kępińskiego
Alicja Śniegocka – Wicestarosta Powiatu Kępińskiego