Pierwszy personel medyczny naszego szpitala został zaszczepiony

Szpital w Kępnie  jako szpital węzłowy rozpoczął w dniu dzisiejszym o godzinie 08:00 szczepienia personelu przeciw COVID-19.
Na początek do szpitala trafiło 75 dawek preparatu firmy Pfizer-BioNTech.

W pierwszej kolejności zaszczepili się :

• Lek. Artur Kubot – zastępca Ordynatora Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii
  • Lek. Karol Kuchta – lek. specjalista chirurgii ogólnej
  • Lek. Ewa Łopińska – Ordynator Oddziału Internistycznego
  • Barbara Stężały – Pielęgniarka Oddziałowa Oddziału Internistycznego
  • Anna Marciniak - Ratownik Medyczny Szpitalnego Oddziału Ratunkowego

Na tak zwanym „etapie zero” zaszczepieni zostaną pracownicy ochrony zdrowia – personel medyczny i niemedyczny szpitala oraz pracownicy innych placówek ochrony zdrowia, aptek oraz stacji sanitarno - epidemiologicznych, domów pomocy społecznej, MGOPS-ów.

W etapie I ze szczepień skorzystają: pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie oraz nauczyciele.

Proces rejestracji powszechnych szczepień Polaków przeciwko COVID-19 rozpocznie się prawdopodobnie już 15 stycznia 2021 r.