Sprzęt medyczny od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Z ogromną radością i satysfakcją informujemy, że Oddział Noworodkowy Szpitala w Kępnie otrzymał wysokiej jakości sprzęt medyczny od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w ramach rozdziału środków zebranych podczas XXI Finału WOŚP. Do placówki trafił już inkubator zamknięty z Infant Flow. Infant Flow służy do nieinwazyjnego wspomagania oddechu noworodka. Pozwala ograniczyć wentylację mechaniczną tzn. może zastąpić respirator. Aparat Infant Flow, minimalizuje uszkodzenia w obrębie górnych dróg oddechowych i centralnego układu nerwowego. Posiada niezależne źródło energii, tlenu i powietrza. Obecnie trwają szkolenia lekarzy i pielęgniarek w zakresie obsługi urządzenia. Niebawem na oddział trafi pozostały sprzęt medyczny:

• Kardiomonitor - pozwala na bieżące monitorowanie oraz rejestrowanie parametrów życiowych noworodka

• Lampa do fototerapii – daje bardzo dobre efekty w leczeniu nadmiernej żółtaczki fizjologicznej lub patologicznej noworodka. W czasie trwania fototerapii noworodek jest naświetlany promieniami ultrafioletowymi. Pod ich wpływem bilirubina traci szkodliwe właściwości i jest usuwana z organizmu noworodka. Fototerapia praktycznie eliminuje konieczność transfuzji wymiennej dziecka w czasie żółtaczki.

• Bilirubinometr – jest urządzeniem do nieinwazyjnego, przezskórnego pomiaru poziomu bilirubiny. Chroni noworodka przed koniecznością pobierania krwi z żyły w celu wykrycia podwyższonego poziomu bilirubiny.

Sprzęt medyczny przekazany naszej placówce wpłynie na podniesienie jakości i bezpieczeństwa leczenia naszych bobasów. Szacujemy, że wartość podarowanego sprzętu wynosi około 200 tys. zł