Szpital w Kępnie otrzymał respirator

Szpital w Kępnie od początkowych dni epidemii wnioskował do rożnych instytucji i organizacji o sfinansowanie zakupu respiratora.

Nowy respirator dla Szpitala w Kępie przekazał Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach projektu pn. ,,Działanie związane z zapobieganiem/łagodzeniem skutków epidemii COVID 19,” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz z budżetu państwa w ramach Działania 7.2 Usługi społeczne i zdrowotne.

Otrzymany w ramach powyższego programu nowy respirator stacjonarny MONNAL T60 zostanie przekazany na potrzeby Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala w Kępnie. Parametry umożliwiają pracę na oddziałach intensywnej terapii oraz w ratownictwie medycznym. Respirator wyposażony jest we własne źródło powietrza medycznego, które charakteryzuje się wyjątkowo cichą pracą. Sprzęt ten będzie wykorzystywany przede wszystkim w oddziale OAiIT i stanowić będzie wsparcie dla działań związanych ze zwalczaniem skutków epidemii COVID-19.

Szacowana wartość otrzymanego nieodpłatnie sprzętu wynosi ok. 70 tys. zł.

Serdecznie dziękujemy w imieniu pacjentów i personelu szpitala.

Na zdjęciu:
- Zbigiew Bera – Z-ca Dyrekora ds. Medycznych
- Monika Pindor-Peter Piel. Oddziałowa OAiIT
- Wojciech Oleksy przedstawiciel firmy DIAGNOS Sp. z o.o.
- Beata Andrzejewska – Dyrektor Szpitala