Szpital w Kępnie wraz Wojskami Obrony Terytorialnej pobrali 1200 wymazów.

W związku z sytuacją epidemiczną na terenie powiatu kępińskiego został przeprowadzony pobór wymazów w ramach akcji drive - thru.
Zespół do poboru wymazów Szpitala w Kępnie wraz z trzema zespołami Wojsk Obrony Terytorialnej pobrał wymazy od 1200 osób.
Zakrojone na tak szeroką skalę działania na terenie powiatu kępińskiego były możliwe dzięki zdecydowanej reakcji i szybkiej decyzji Wojewody Wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka przy współpracy z powiatem kępińskim i samorządem gminnym oraz jednostek OSP z wszystkich Gmin Powiatu Kępińskiego .
Akcja ta była jedyną w kraju umożliwiającą przebadanie się wszystkich osób bez wcześniejszej rejestracji, które miały jakiekolwiek wątpliwości co stanu swojego zdrowia w zakresie zakażenia SARS-CoV-2.
Większość osób zdiagnozowanych do tej pory w powiecie kępińskim przechodzą zachorowania bezobjawowo.

Z uwagi jednak na duży udział wyników dodatnich prosimy nadal o odpowiedzialne przestrzeganie restrykcji sanitarnych dbając nie tylko o siebie ale inne osoby starsze, osoby z chorobami współistniejącymi.