Oświadczenie Dyrektora SPZOZ w Kępnie

Kępno, dnia 16 kwietnia 2020 r.

Dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kępnie

W dniu 16 kwietnia br. na portalu społecznościowym Facebook, na profilu „Kępno ma przyszłość” zamieszczona została nieoficjalna informacja, jakoby w kępińskim szpitalu na oddziale wewnętrznym przebywała mieszkanka Domu Pomocy Społecznej w Rzetni z podejrzeniem koronawirusa, oczekująca aktualnie na wyniki testów.

Stanowczego podkreślenia wymaga, że powyższe informacje są nieprawdziwe.
W naszym szpitalu nie przebywa mieszkanka DPS w Rzetni. Wiadomość ta nie znajduje najmniejszego odzwierciedlenia w rzeczywistości, a służy wzbudzeniu niepokoju i strachu wśród Mieszkańców Powiatu Kępińskiego, jak również podopiecznych DPS, wykorzystując napięty okres związany z trwającym stanem epidemii. Ponadto, podawanie nierzetelnych i niepotwierdzonych wiadomości przez autorów posta służy osiągnięciu przez nich własnych korzyści i stanowi manipulację poddającą w wątpliwość uczciwość i transparentność podmiotu leczniczego, jakim jest SP ZOZ w Kępnie, którego zadaniem jest ochrona życia i zdrowia ludzi. W szczególności, w dobie koronawirusa Dyrekcja i Personel dokładają wszelkich starań, aby zapewnić Mieszkańcom nieprzerwane i bezpieczne świadczenie usług zdrowotnych.

W związku z wprowadzeniem użytkowników portalu w błąd i sugerowaniem zatajania przez Szpital i Starostę Kępińskiego informacji związanych z epidemią koronawirusa, wobec autorów ww. posta podjęte zostaną stosowne kroki prawne.

/ Beata Andrzejewska /
                                                                                                                                                                                                             Dyrektor SPZOZ w Kępnie