Oddział Leczniczo-Rehabilitacyjny w Grębaninie

Grębanin 97
63-604 Baranów

ZAKRES ŚWIADCZONYCH USŁUG

W naszym oddziale leczeni są pacjenci:

• po urazach i zabiegach operacyjnych,
  • ze schorzeniami neurologicznymi oraz w okresie remisji schorzeń reumatoidalnych,
  • z zespołem bólowym, na tle schorzeń zwyrodnieniowych stawów i kręgosłupa,
  • po implantach endoprotez,
  • z innymi schorzeniami układu narządu ruchu.

Kwalifikacja pacjentów do leczenia w naszym oddziale przebiega dwoma sposobami:

• w Oddziale Leczniczo-Rehabilitacyjnym w Grębaninie od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 10:00,
  • w Poradni Rehabilitacyjnej w SP ZOZ Kępno (Budynek A, pok. nr 10), we wtorek i piątek o godz 13:00.

Zgłaszając się na kwalifikację do leczenia, pacjent powinien posiadać:

• skierowanie z poradni reumatologicznej, neurologicznej, ortopedycznej, rehabilitacyjnej lub z oddziału szpitalnego,
  • badania uzasadniające hospitalizację w oddziale leczniczo-rehabilitacyjnym.

Po wstępnej kwalifikacji, skierowania do oddziału są-433 rejestrowane w "Rejestrze oczekujących lub odmów przyjęć", prowadzonych w oddziale. Świadczenia medyczne udzielane są z zachowaniem kolejności rejestracji skierowań. Wyjątek stanowi pacjent wymagający leczenia poza kolejnością, ze wskazań medycznych. Każda odmowa przyjęcia do szpitala jest uzasadniona i potwierdzona na skierowaniu oraz odnotowana w rejestrze "Odmów Przyjęć”. Za poprawność procesu kwalifikacji odpowiada kierownik oddziału.

PRZYJĘCIE DO SZPITALA

Przyjęcia do szpitala są planowane. Pacjent jest zawiadamiany telefonicznie lub drogą pocztową o dacie hospitalizacji. Leczenie w oddziale trwa minimum 22 dni.

Uwaga! W przypadku rezygnacji z leczenia w naszym oddziale, prosimy o powiadomienie telefoniczne: (62) 782 74 33, (62) 782 74 34 lub (62) 782 74 30.

WYMAGANE DOKUMENTY

• dowód osobisty lu inny dokument tożsamości
  • aktualny dokument ubezpieczenia
  • NIP płatnika (zakładu pracy)
  • wyniki badań konsultacyjnych lub specjalistycznych
  • karty informacyjne z ostatniego leczenia szpitalnego

W celu uzyskania zwolnienia lekarskiego za pobyt w szpitalu pacjent przy wypisie powinien posiadać dowód osobisty oraz NIP pracodawcy / RUMA.

CO ZABRAĆ DO SZPITALA?

• dres lub inny stój sportowy
  • strój kąpielowy
  • obuwie sportowe, obuwie domowe, klapki pod prysznic
  • przybory toaletowe (mydło, ręcznik, szczoteczka i pasta do zębów, przybory do golenia)
  • piżamę
  • sztućce, kubek, talerzyk deserowy
  • leki które pacjent przyjmuje, na minimum 3 tygodnie

Uwaga! Prosimy nie zabierać ze sobą biżuterii.

Oddział mieści się w XIX-to wiecznym pałacyku we wsi Grębanin, w strukturze SPZOZ w Kępnie. Oddział dysponuje czterdziestoma miejscami w ramach świadczeń finansowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Na terenie placówki są sale 1,2,3,4 i 5-cio osobowe. Zatrudnionych jest 27 osób, w tym 8 fizjoterapeutów, 8 pielęgniarek, 3 lekarzy, sekretarka, 4 osoby personelu kuchennego, pracownik techniczny. Oferujemy szeroki wachlarz zabiegów z zakresu fizykoterapii (magnetoterapia, laseroterapia, krioterapia, hydroterapia, ultradzwięki, inhalacje, ciepłolecznictwo, masaże klasyczne, podciśnieniowe, wibracyjne, peloidoterapia, ćwiczenia kinezyterapeutyczne). Naszym pacjentom zapewniamy wysoką jakość usług medycznych, przeprowadzenie zabiegów fizjoterapeutycznych w oparciu o najnowsze techniki, wykwalifikowany personel medyczny, miłą atmosferę. Własna kuchnia zapewnia bardzo dobrą jakość posiłków. Średni czas oczekiwania na przyjęcie pacjentów do oddziału to około 4-5 miesięcy ze schorzeniami narządów ruchu zdolnych do samoobsługi.

Lekarze pracujący w Oddziale:

lek. med. Alina Wieczorek
specjalista neurolog