DAR MYŚLIWYCH DLA SZPITALA W KĘPNIE

W dniu 10.04.br. brać myśliwska przekazała szpitalowi w Kępnie ambulans. Środki na ten cel w wysokości ponad 100 tys. zł zebrano w ramach trwającej akcji pn. "Zestrzelimy koronawirusa". Inicjatorką przedsięwzięcia była Andżelika Możdżanowska.

Szpital w Kępnie, odpowiadając na prośbę Wojewody Wielkopolskiego jako pierwszy zorganizował zespół do pobierania wymazów w kierunku COVID-19 u osób przebywających na kwarantannie na terenie powiatu kępińskiego jak i na terenie województwa wielkopolskiego. Od miesiąca każdego dnia nasz zespół pokonuje ok. 500-600 km dziennie docierając do osób, które w nadziei, nerwach i niepewności oczekują na pobranie wymazów i uzyskanie wyników, aby mogli wrócić do pracy, rodziny, czy prowadzić normalny tryb życia. Zespół kępińskiego szpitala do wczorajszego dnia pobrał ok. 600 próbek. Ostatnie dni to intensywna pomoc na terenie powiatu krotoszyńskiego i pleszewskiego, zarówno dla personelu medycznego, jak i służb mundurowych, które zostały poddane kwarantannie.

Drugim działaniem jakiego podjął się Szpital w Kępnie na propozycję Narodowego Funduszu Zdrowia to utworzenie dodatkowego zespołu transportowego tzw. Transport COVID, który służy do przewożenia pacjentów na oddziały zakaźne z terenu wielkopolski. Do dnia dzisiejszego wykonanych było kilkadziesiąt takich transportów zarówno z naszego powiatu jak i terenu wielkopolski.
Nasza walka i zaangażowanie nie byłyby możliwe gdyby nie bezinteresowne wsparcie PRZYJACIÓŁ naszego szpitala. W tym trudnym okresie możemy się przekonać o wielkim sercu i życzliwości wielu osób. Ogromnym wyzwaniem było zorganizowanie samochodów, karetek do realizacji nowych zadań. Z wielką radością przyjęliśmy wiadomość o zakupie i przekazaniu dla naszego szpitala, właśnie na potrzeby pobierania wymazów w kierunku COVID-19, samochodu transportowego. Nowy samochód to gwarancja pewnego i szybkiego dotarcia do pacjentów celem pobrania wymazów, zapewnienie lepszych warunków i bezpieczeństwa pracy personelu medycznego oraz oszczędność w kosztach eksploatacji samochodu.

W UROCZYSTOŚCI UDZIAŁ WZIĘLI:

• Andżelika Możdżanowska Poseł do Parlamentu Europejskiego i Wiceprzewodnicząca Europejskiej Intergrupy Różnorodność Biologiczna. Łowiectwo. Wieś,
  • Robert Kieruzal starosta powiatu kępińskiego,
  • Alicja Śniegocka wicestarosta, Członek Społecznej Rady Szpitala  ramienia Wojewody Wielkopolskiego,
  • Beata Andrzejewska – Dyrektor SPZOZ w Kępnie,
  • Zbigniew Bera – z-ca Dyrektora ds. medycznych,
  • Marian Olejniczak – Z-ca Dyrektora ds. Ekonmiczno-Eksloatacyjnych,
  • przedstawiciele Stowarzyszenia Koło Łowieckie nr 10 DZIK, który reprezentują: Pan Adam Cieślak – prezes, Tomasz Pilarz- członek Naczelnej Rady Łowieckiej oraz wiceprezes stowarzyszenia, Michał Puchała skarbnik,
  • przedstawiciele Okręgu Kaliskiego PZŁ w osobach, Jacek Bąkowski - członek Naczelnej Rady Łowieckiej Przewodniczący Komisji Strzeleckiej , Witold Jędros- delegat na Zjazd Krajowy Polskiego Związku Łowieckiego
  • proboszcz Ksiądz Kanonik Jerzy Palpuchowski,