Dwoje pracowników szpitala w Kępnie laureatami konkursu "Bohaterowie walki z COVID-19"

 

W piątek, 1 października, odbyła się uroczysta gala finałowa konkursu „Bohaterowie walki z COVID-19”. Konkurs organizowany był z inicjatywy wojewody wielkopolskiego Michała Zielińskiego, pod patronatem medialnym „Głosu Wielkopolskiego”.

Ideą konkursu było uhonorowanie osób najbardziej zaangażowanych w walkę z pandemią

Konkurs został podzielony na cztery kategorie:

- pielęgniarka,

- ratownik medyczny,

- strażak PSP i OSP,

- żołnierz wojsk obrony terytorialnej.

Komisja konkursowa dokonała wyboru laureatów spośród zgłoszeń przedstawionych m.in. przez dyrektorów szpitali, komendantów służb i wojska. Dyrektor szpitala w Kępnie Beata Andrzejewska nominowała 5 kandydatów: Agata Kubiak – pielęgniarka, Barbara Stężały – pielęgniarka Oddziału Internistycznego, Monika-Pindor Peter – Pielęgniarka oddziałowa Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Marek Peliński – strażak pracujący w zespole wymazowym, Miron Leśniarek – ratownik medyczny.

Z nadesłanych zgłoszeń z terenu całej Wielkopolski wyłonionych zostało 20 zwycięzców – pięciu w każdej kategorii, z czego aż dwóch laureatów to pracownicy naszego Szpitala w Kępnie:

- w kategorii pielęgniarka laureatem została Pani Agata Kubiak,

- w kategorii strażak OSP i PSP nagrodzono Pana Marka Pelińskiego.

Pani Agata i Pan Marek tworzyli jeden z pierwszych zespołów wymazowych na terenie Województwa Wielkopolskiego. Pracowali każdego dnia bez wyjątku, w soboty, niedziele, święta bez wytchnienia przez okres 16 miesięcy przejeżdżając dziennie kilkaset kilometrów. Łącznie zespół przejechał 220 tys. km, aby walcząc z covid-19 wykonać łącznie ponad 16 tys. wymazów na terenie całej wielkopolski. Bez względu na warunki i pogodę ubrani w kombinezony, gogle, maski pokonywali kolejne kilometry i wspinali się na kolejne piętra bloków, aby dotrzeć do każdego potrzebującego i na koniec dnia dostarczyć próbki do laboratorium.

Niestety nie zawsze spotykali się ze zrozumieniem i pozytywnym przyjęciem, zwłaszcza przez przerażonych sąsiadów osób chorych. Często byli jedynymi osobami, kontaktującymi się osobiście z samotnymi osobami na kwarantannie lub przebywającymi w miejscu odosobnienia od rodziny. Pomimo trudnej i wyczerpującej pracy zawsze zauważali drugiego człowieka i jego potrzeby. Ich działania wykraczały znacznie poza zakres ich obowiązków. Często pomagali w dostarczaniu leków, żywności lub zorganizowaniu pomocy medycznej i psychologicznej osobom przebywającym na kwarantannie.

Pani Agata i Pan Marek to osoby o ogromnym zaangażowaniu i niesamowitej empatii. Mimo olbrzymiego w tym czasie zmęczenia, walczyli z nieznanym i pokonywali własne słabości by codziennie rano od nowa stawać do walki z epidemią. Poświęcili wiele własnego zdrowia i czasu rodzinnego by walczyć na froncie walki z epidemią.

Laureatom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za ich heroiczną pracę!

Projekt i wykonanie: STUDIO REKLAMY grabek.net | Script logo