Fundacja Radia Zet przekazała urządzenie do dekontaminacji pomieszczeń

Szpital w Kępnie otrzymał od Fundacji Radia Zet przenośne urządzenie do dekontaminacji pomieszczeń Novaerus Defend 1050 o wartości 47 608,56 zł.

NOVAERUS Defend 1050 to urządzenie do sterylizacji powietrza m.in. w placówkach opieki zdrowotnej. Zastosowana w urządzeniu opatentowana technologia skutecznie eliminuje z powietrza groźne bakterie, wirusy i grzyby oraz wszystkie związki organiczne. Znajdujące się w powietrzu patogeny pod wpływem działania plazmy zostają wyeliminowane w wyniku zniszczenia DNA i RNA komórek.  Zastosowana technologia jest całkowicie bezpieczna dla osób przebywających w pomieszczeniu w którym pracuje urządzenie.

Urządzenie od pierwszego dnia znalazło zastosowanie w Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz Oddziale Internistycznym z uwagi obecną sytuację epidemiczną w naszym powiecie.

Składamy serdeczne podziękowania Fundacji Radia Zet za przekazany dar.