Kolejne środki na inwestycje dla naszego szpitala

Umowy na ponad 3 miliony 316 tysięcy 520 złotych dofinansowania podpisane!

Kolejne środki finansowe z rezerwy budżetu państwa, decyzją Premiera Mateusza Morawieckiego, w wysokości 3 316 520 złotych  przeznaczone zostaną na dwie pilne inwestycje:

- 2 916 520 zł jako 80% wartości realizacji zadania zostanie przeznaczona na  zakup cyfrowego aparatu RTG kolumnowego z dwoma detektorami, cyfrowego aparatu RTG z zawieszeniem sufitowym z trzema detektorami, cyfrowego mammografu oraz wykonanie prac remontowo-budowlany

- W imieniu Pacjentów i wszystkich Pracowników cieszę się, że nasz szpital po raz kolejny stał się beneficjentem tak dużego wsparcia Pana Premiera Mateusza Morawieckiego.

Dziękuję za współpracę Zarządowi Powiatu Kępińskiego i przychylność władz powiatowych, które zadeklarowały pokrycie wkładu własnego inwestycji w wysokości ponad 700 tyś złotych.

Moim współpracownikom podziękowanie za koordynację działań w pozyskanie tych środków inwestycyjnych. Teraz przed NAMI ogromne wyzwanie, by te zadania zrealizować w zakładanym terminie, a więc do końca roku. Dziękuję Pani Poseł do PE Andżelice Możdżanowskiej za współpracę i wsparcie kolejnej wspólnej inwestycji kępińskiego szpitala. Pani Poseł na Sejm Katarzynie Sójce oraz Wojewodzie Łukaszowi Mikołajczykowi za zawsze okazywaną pomoc - podkreślała dyrektor SP ZOZ Beata Andrzejewska podczas uroczystego podpisania umów na otrzymane dofinansowanie.

W kwestii pozyskanych środków zewnętrznych na inwestycje, rozwój oraz wysoką jakość świadczonych usług medycznych, kępiński szpital odnosi ogromne sukcesy. Decyzją Premiera Mateusz Morawieckiego z rezerwy budżetu państwa Nasz Szpital otrzymał:

✅520 000 zł – 80 % wartości na zakup ambulansu sanitarnego typu „P" dla potrzeb usług medycznych świadczonych przez SPZOZ w Kępnie

3 605 836 złotych - 80% inwestycji,  rezerwa z budżetu państwa (wkład własny Powiatu Kępińskiego 958 881,96 złotych),

Rozbudowa bloku operacyjnego wraz z centralną strerylizatornią w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Kępnie.

1 250 000 zł – 80 % wartości inwestycji, rezerwa z budżetu państwa (wkład własny Powiatu Kępińskiego 741 715,26 złotych)

Kontynuacja rozbudowy bloku operacyjnego wraz z zapleczem SPZOZ w Kępnie - etap II wyposażenia bloku".

W tym szczególnym czasie, w związku z epidemią COVID-19 na terenie Województwa Wielkopolskiego, także Nasz kępiński szpital aktywnie realizuje zadania związane ze zwalczaniem COVID-19.

Szpital zabezpieczył 4 łóżka dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2 na pierwszym poziomie zabezpieczenia oraz 26 łóżek dla pacjentów z COVID-19, w tym 2 respiratorowe na drugim poziomie zabezpieczenia.

Na zadania walki z Covid - 19 otrzymuje wsparcie za pośrednictwem Wojewody Wielkopolskiego na podstawie umowy 300 000 zł - na pobieranie materiału do badań.
W ramach środków z POIiŚ 2014-2020 do dnia dzisiejszego otrzymaliśmy.

2 urządzenia do kompresji klatki piersiowej (1 dla SOR i 1 dla ZRM)

Kardiomonitor Biolight Q7 z wbudowanym IBP

Pulsoksymetr MASIMO RAD-5 dla SOR

16 Pulsoksymetrów C101A

• Z Agencji Rezerw Materiałowych przekazano

3 kardiomonitory

1 respirator stacjonarny.

Kolejny sprzęt, wg zapotrzebowania zostaje przez szpital na bieżąco  pozyskiwany.

Ambitne i strategiczne plany inwestycyjne szpitala oraz oczekiwaną przez Pacjentów nową jakość świadczeń medycznych naszej placówki i Personelu realizujemy  wg możliwości finansowych Szpitala, wsparcia finansowego Powiatu Kępińskiego, jako organu prowadzącego oraz pozyskiwanych środków zewnętrznych.